środa, 22 sierpnia 2012

Urlop - część kulturalna

W czasie urlopu pogoda mi niestety nie dopisała. Jestem w zdecydowanej mniejszości, ponieważ lubię deszcze, wiatry, chmury a za słońcem nie przepadam. Z różnych przyczyn;-). 
Skoro nie mogłam spędzać tyle czasu ile bym chciała na pieszych wędrówkach, sięgnęłam po całkiem sporą kolekcję oper. Wysłuchałam chyba z 15, dokładnie nie wiem, ponieważ w pewnym momencie przestałam liczyć. Bardzo lubię operę:-) 
Przez 3 tygodnie nie miałam dostępu do internetu, nie włączyłam radia, nie oglądałam telewizji, nie kupiłam ani jednej gazety.
Żyłam w swoim świecie. Pięknym świecie:-) 
Oprócz oper przeczytałam głosem Jerzego Treli, Jerzego Radziwiłłowicza i Krystyny Czubówny książki Ryszarda Kapuścińskiego, którego uwielbiam:-) 

Obydwoje z mężem jesteśmy zaprzyjaźnieni z lokalnym domem kultury i z zespołem ludowym działającym przy tym domu. Nasz przyjazd stał się okazją do zorganizowania wspaniałego powitalnego ogniska . Nie było to zwykłe ognisko z gitarą na kolanie. Na leśnej polanie, w środku nocy, z akordeonem, bębenkiem, tamburynem, śpiewami, tańcami wokół ogniska...
Wyjątkowi ludzie, z sercem na dłoni:-)

Członkowie zespołu znają mojego bzika hafciarskiego, więc jeśli trafia się okazja to "pamiętają" o mnie. W tym roku dostałam kolejną książkę z haftem ludowym:

W zeszłym roku pewnie się nie chwaliłam, ale moja kolekcja książek o haftach ludowych wzbogaciła się o tę pozycję:


Choć wszyscy wiedzą czym się interesuję, to ja i tak wiem, że te książki są zdobywane przez Alinkę, której dziękuję z całego serca:-*
Alinka poznała już moje plany związane z folklorem:-)


Kolejny upominek. I kolejna książka. Z pieśniami patriotycznymi. Fantastycznie wydana. Z cudownymi ilustracjami. Co w niej niezwykłego? Otóż ilustracje do tej książki wykonało ponad 40 ilustratorów książek pod redakcją prof. Janusza Stannego. Pod większością ilustracji mam autografy autorów!! To jest bomba:-) Może snobistyczna, ale bomba:-))Podejrzewam, ze zanudzam już swoimi urlopowymi postami, ale tyle się tego nazbierało...

7 komentarzy:

 1. Nie zanudzasz :) Czekam na kolejny
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. super :-)A gdzie to ty spędzasz wakacje??podobają mi się te książki,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzie spędzam?? Pisałam o tym przed wyjazdem na urlop:-)
   Wyjeżdżam na drugi koniec Polski, w jedyne słuszne miejsce, na magiczne Roztocze:-))

   Usuń
 3. Zanudzaj, zanudzaj. Ja tak lubię.
  :)
  Ela

  OdpowiedzUsuń
 4. Wyjątkowi ludzie z sercem na dłoni to największe bogactwo tego świata :)
  Pozazdrościć takich ludzi i takiego miejsca :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Miałam przyjemnośc oglądać książkę z autografami :) Cudowna pamiątka :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde pozostawione słowo. To krytyczne także.
Mobilizujecie mnie do dalszej pracy:-*