środa, 8 czerwca 2011

Jaskółczy epizod

W czasie mojego pobytu na wsi przed dwoma laty miałam "ptasią przygodę". Przez kilka dni opiekowałam się jaskółką z uszkodzonym skrzydłem. Okazało się, że jaskółka lubi biały ser, ale i tak największym przysmakiem są robaczki. Wybierałam więc z sadu ekologiczne (czytaj: robaczywe) jabłuszka, z których wydłubywałam robaczki a potem podsuwałam te delicje do zjedzenia:). Polowałam też na muchy, które były zjadane prosto z packi. To były fantastyczne dni.

Potrafiła ładnie pozować do zdjęć:-)I potrafiła też grzecznie towarzyszyć mi w trakcie wyszywania. Nie zdążyłam jej jednak nauczyć wskazywania miejsca, w którym akurat haftuję:


W tajemnicy powiem, że powoli powstają ptasie obrazki haftowane. Będą też wyszywane jaskółki...

13 komentarzy:

 1. Wspaniałe zdjęcia, widać że lubisz wszystkie stworzenia, a ptasia kolekcja na pewno będzie rewelacyjna, zresztą jak wszystko co tworzysz :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne ptasie fotki;-)
  Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja myślałam, że to jerzyk a nie jaskółka,z powodu tej jasnej części pod dziobkiem. Ale jest chyba z 3 gatunki jaskółek w Polsce i nigdy nie wiem do końca czym się od jerzyków różnią,wiec mogę się mylić.
  U moich rodziców bardzo długo jaskółki miały gniazdko przy oknie. Szyby musiały być myte non stop.... jednak wszyscy lubili ich obecność.
  Ładne fotki :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mięto! Jerzyki są rzeczywiście bardzo podobne do jaskółek, różnią się jednak zdecydowanie ogonem. Jerzyki mają charakterystyczne "zagięcia", które przypominają kształtem kosę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czekam na ptasie obrazki :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspaniałe chwile... Czekam na kolekcję:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękna dusza z dobrym sercem...
  Pozdrawiam Cię mocno
  Marta

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajna przygoda, na pewno bedziesz ja wspominac do konca zycia.

  OdpowiedzUsuń
 9. Właśnie sobie przypomniałam jak do mnie też zawitała kiedyś jaskółka z uszkodzonym skrzydłem. Pomieszkała u mnie 3 dni i też się z nią zżyłam. Muszę poszukać gdzieś jej fotek ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 10. Angi - koniecznie odszukaj zdjęcia. To są właśnie te cudowne chwile - uwiecznione na długo. Warto do nich wracać:*

  OdpowiedzUsuń
 11. Joluś kochana TY to jesteś!
  Wiesz!
  No!
  Pokrewna Duszka jesteś. I tak myślę, że gdyby w losowaniu los był ślepy to i tak Twój adresik poproszę. Nie może być inaczej :)
  Buziaki posyłam :*

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde pozostawione słowo. To krytyczne także.
Mobilizujecie mnie do dalszej pracy:-*